źródło: pinterest
źródło: pinterest

Dziś na tapetę weźmiemy akcesoria kuchenne dla małych milusińskich, głównie dla kotów. Zaproszenie kota pod dach własnego domu lub mieszkania jest równoznaczne z zapewnieniem mu dobrych warunków życia. Mówi się, że zwierzaki bardzo brudzą i ciągle trzeba po nich sprzątać, a w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli zapewnimy naszym pupilom własny kącik do toalety, a szczególnie do jedzenia, nawet nie zauważymy, że mamy zwierzątko w domu 🙂 Przypomni nam o tym jedynie miłe mruczenie zadowolenia…

Wybierając oryginalne i nietuzinkowe akcesoria dla zwierzaka nie tylko uszczęśliwimy nowego członka rodziny, ale także sprawimy, że estetyka naszego mieszkania nic, a nic na tym nie ucierpi. Może to szaleństwo, ale wybierając pojemniki na jedzenie dla kota, warto sięgnąć po te nowoczesne, designerskie, ładne, a nie pierwsze lepsze z brzegu. Co powinien zawierać kącik jadalniany naszego kociaka?

Urządzamy kącik jadalniany

Podstawą wyposażenia kącika jadalnianego naszego pupila są trzy miski – jedna osobna na wodę i dwie osobne na jedzenie dla kota (zarówno na suchą, jak i mokrą karmę). Trzeba pamiętać, aby miseczka na wodę była nieco większa od tej na karmę. Należy również pamiętać, aby kot miał stały dostęp do świeżej i czystej wody.

Miseczki należy ustawić w stałym i spokojnym miejscu tak, aby kociak mógł bez stresu sięgać po jedzenie i wodę zawsze, gdy tylko ma na to ochotę. Takie miseczki piwny znajdować się w miejscu łatwo dostępnym, a więc nie gdzieś między meblami czy urządzeniami AGD. Trzeba pamiętać, że jeśli w domu, poza kotem, są też psy – pojemniki dla kota ustawiamy zawsze poziom wyżej. Dzięki temu kot podczas jedzenia będzie miał spokój, a psy nie będą wyjadały kocich przysmaków.

Większość kotów lubi podczas jedzenia wyciągać z miski większe kawałki karmy i rozgryzać je gdzieś obok. Dlatego też wskazane jest ustawienie miseczek z jedzeniem na łatwym do utrzymania w czystości i higienie podłożu, np. na płytkach podłogowych lub specjalnej gumowej macie.

Jakie miseczki na jedzenie dla kota wybrać?

Na pewno takie, które będą pasowały do ogólnego wystroju kuchni i nie obniżały jej estetyki. W zależności od tego, jak wasza kuchnia jest urządzona możecie wybrać miski emaliowane, metalowe lub kolorowe. Ciekawych propozycji obecnie nie brakuje. Coraz więcej sklepów (np. hubuform.pl) oferuje produkty, które są bardziej designerskie, niż naczynia dla nas – ludzi.

Ważne jest, aby pojemniki na wodę i jedzenie były wykonane z wysokiej jakości materiałów, bezpieczne dla kotów, a także łatwe w utrzymaniu w czystości. Takie pojemniki muszą być też stabilne, aby nie przewracały się i tym samym nie brudziły kuchni.

Ps. Miseczki – miseczkami, ale ważna jest też odpowiednia karma dla naszych małych milusińskich. Pamiętajcie, że wasz kot jest prawdziwym koneserem i zasługuje na wszystko, co najlepsze, zwłaszcza na wyjątkowe doznania kulinarne. Osobiście mogę wam polecić jedzenie dla kota PURINA GOURMET (znajdziesz ją tutaj: http://www.gourmet-kot.pl/). W bogatej ofercie marki znajdziecie idealnie skomponowane posiłki w rozmaitych smakach. Jestem pewna, że wasz kot je pokocha!