W małym mieszkaniu, każdy centymetr jest na wagę złota. Na szczególną pomysłowość skazani są wszyscy posiadacze kawalerek. Niewielki metraż wymaga dobrego rozplanowania każdego pomieszczenia. Nie chcąc rezygnować z niczego, musimy dobrze się nagimnastykować. Dziś na tapetę weźmiemy kuchnię w ciasnej, ale własnej kawalerce. Jak ją urządzić? Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych i całkiem niezłych rozwiązań.

Ukryta kuchnia

Jednym z pomysłów na kuchnię w kawalerce jest ukrycie jej w mieszkaniu. Co to dokładnie oznacza? Wtopienie kuchni w tło. Może brzmi to trochę dziwnie, ale w rzeczywistości naprawdę zdaje egzamin. Dopasowując kuchnię do wystroju reszty mieszkania, np. pokoju w którym wygospodarowaliśmy dla niej kącik, nie pomniejszymy optycznie większa, a przy okazji stworzymy coś bardzo stylowego. Dobrym pomysłem jest umeblowanie kącika kuchennego w barwach i stylu idealnym jak salon.

Miniaturowa kuchnia

Mała powierzchnia kuchni wymaga pomysłowości, dlatego każdy mebel musi być bardzo funkcjonalny. Warto zastosować obrotowe szafki i dodatkowe podwieszane półki, które zwiększają pojemność kuchni. Można także zainstalować ceramiczną płytę grzewczą lub obudować lodówkę szafkami. Zamiast tradycyjnego stołu, który zajmuje dużo miejsca, warto postawić na stół składany (klasyczny lub przykręcany do ściany). W maleńkiej kuchni doskonale sprawdzą się wszelkie szafki i wyspy na kółkach, które w każdej chwili można przestawić w inne miejsce. Dobrze przemyślany aneks kuchenny pozwoli nam na wygodne przyrządzanie posiłków i nie zabierze powierzchni mieszkalnej.

Kuchnia w przedpokoju

Ostatnim ciekawym pomysłem jest urządzenie kuchni w przedpokoju. To bardzo popularny sposób na kuchnię, który zdaje egzamin w małych mieszkaniach. Może niektórym wydawać się to dziwnie, że wchodzi się od razu do kuchni. Jednakże w momencie, kiedy dzięki temu mamy więcej miejsca w pokoju, takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne.