szybkie malowanie ścian

Chcesz odświeżyć kuchnię przed świętami? A może planujesz drastyczną zmianę koloru ścian? Boisz się, że nie zdążysz? Spokojnie! Wszystko jest możliwe. Nie dość, że do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, to na dodatek znamy patenty, które pomogą szybko wysuszyć ściany.

Domowe suszenie ścian

Jeśli chcemy, aby świeżo pomalowane ściany wyschły szybko, musimy wybrać odpowiednią farbę. O ile olejna będzie sucha dopiero po około 8 godzinach, o tyle farby dyspersyjne będą suche już po godzinie i gotowe do ponownego malowania już po 4 godzinach. Warto również zadbać o odpowiednią technikę malowania. Zbyt gruba lub zbyt szybko naniesiona kolejna warstwa będzie schła znacznie dłużej. Możemy ten proces przyśpieszyć, włączając klimatyzator lub podkręcając kaloryfer. Wysoki poziom wilgoci w powietrzu oraz brak wentylacji to główne powody powolnego wysychania ścian. Warto o tym pamiętać!

Profesjonalne suszenie ścian

Dla niecierpliwych istnieją również inne metody suszenia ścian. Bardzo skuteczne jest suszenie przy pomocy właściwego sprzętu – w tym przypadku nagrzewnicy. Urządzenie to skutecznie ogrzewa pomieszczenie, co powoduje szybsze odparowywanie wilgoci z powierzchni ściany, a zatem błyskawiczne schnięcie farby. Najlepszą propozycją są nagrzewnice elektryczne, aczkolwiek gazowe lub olejowe działają równie skutecznie. Do suszenia ścian po malowaniu przyda się również dmuchawa. To taki wynalazek, który kilka lat temu gościł w niemal każdym domu. Dziś wiele osób nadal je posiada, więc warto popytać sąsiadów. Kto wie, co chowają w piwnicy 😉