kuchnia trendy 2017

Trendy na rok 2017 zaskakują mniej lub bardziej. Mniej zaskakująca jest obecność szkła i stali, które pojawiają się zarówno na kuchennych blatach, frontach szafek, jak również ścianach czy nawet podłogach. Bardziej zaskakująca w tym sezonie jest na pewno asymetria. Wcześniej nie mieliśmy z nią specjalnie dużo do czynienia.

Asymetryczny zawrót głowy

Asymetria w urządzaniu kuchni to hit 2017. Asymetryczne może być dosłownie wszystko, zaczynając od blatów kuchennych, poprzez zabudowę meblową, na płytkach kuchennych kończąc. Asymetryczna może być tapeta na ścianie lub glazura na podłodze. Takie rozwiązanie będzie na pewno ciekawe i intrygujące jednocześnie. Za asymetrią idą oczywiście nieregularne geometryczne kształty, niczym z obrazów Pablo Picasso. Warto więc przejrzeć albumy słynnego malarza i co nie co się zainspirować. Jeśli chcesz mieć naprawdę niebanalną kuchnię, nie bój się eksperymentować z trójkątami, rombami, trapezami i innymi figurami geometrycznymi.

Oto idzie przyszłość

A jeśli nie asymetria, to może inspiracje przyszłością? I nie chodzi tu wyłącznie o nowoczesny design, ale również o zaawansowane technologicznie rozwiązania. W tym roku warto postawić na innowacyjne systemy, jak chociażby szafki otwierane elektrycznie, które są szczytem wygody i bezpieczeństwa. Tego rodzaju system fantastycznie sprawdzi się zwłaszcza w małych kuchniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Oprócz tego, warto zainteresować się bliżej półkami cargo, które są wysuwane z zabudowy meblowej wraz ze specjalnym stelażem. Fajnym i sprytnym rozwiązaniem, którym również warto przyjrzeć się z bliska są obrotowe szuflady na segregację odpadów lub przechowywanie i segregowanie detergentów. Innym, ale równie efektownym i nowoczesnym rozwiązaniem będącym ukłonem w przyszłość są szafki z LED-owym oświetleniem.