źródło: www.teka.com.pl
źródło: www.teka.com.pl

Płyty indukcyjne już od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej goszczą w naszym domach, tym samym zapewniając komfort, o jakim wcześniej nawet nie marzyliśmy. Ogromną zaletą płyt indukcyjnych jest mniejsze zużycie energii, przez co większa oszczędność domowego budżetu. Tego typu płyty są także łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Warto w tym miejscu wspomnieć także, że płyty indukcyjne w przeciwieństwie do tradycyjnych płyt ceramicznych, nagrzewają się minimalnie. Gotowanie na nich jest również bardziej precyzyjne, bo urządzenie szybko reaguje na wprowadzane przez nas zmiany.

Osoby, które od zawsze marzyły o dużej kuchence z wielkim palnikiem pośrodku, na którym będą mogły ustawić olbrzymi gar z bigosem czy dużą patelnię z paellą, mogą teraz sięgnąć po elastyczne płyty indukcyjne TEKA. Wynalazek jest szczególnie przeznaczony dla miłośników gotowania, którzy nie chcą przed sobą stawiać żadnych ograniczeń.

Na czym dokładnie polega fenomen elastycznych płyt indukcyjnych?

źródło: teka.com.pl
źródło: teka.com.pl

Tradycyjne płyty mają wbudowane mechanizmy wyłączające pola, na których stanęło zbyt duże naczynie. Co za tym idzie – gotowanie w dużych garnkach bywało więc problemem. Naprzeciw temu oczekiwaniu wyszli producenci, którzy stworzyli elastyczne płyty indukcyjne, przeznaczone dla osób, które lubią gotować i mają ponadstandardowe potrzeby. Na elastycznej płycie indukcyjnej zmieszczą się nawet największych rozmiarów i gabarytów garnki czy patelnie. Elastyczne kuchnie indukcyjne mają bowiem cztery pola grzewcze, które w razie potrzeby można ze sobą łączyć w jedno duże pole. Prawda, że brzmi genialnie?

źródło: teka.com.pl
źródło: teka.com.pl

Elastyczne płyty TEKA posiadają tradycyjne 4 pola grzewcze, które mogą pracować niezależnie od siebie. Gdy zajdzie taka potrzeba (np. spodziewamy się dużej ilości gości, a więc musimy ugotować o wiele więcej jedzenia) – wówczas te 4 pola możemy swobodnie połączyć w jeden duży lub dwa większe bloki.

Jeżeli zechcecie zaczerpnąć więcej informacji na temat tego rewolucyjnego wynalazku, odsyłam Was na oficjalną stronę TEKA.