098a89b4c3ccfff0fc8d1021a76277c3

Dziś zajmiemy się kwestią blatów roboczych w kuchni. Wbrew pozorom są one jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Z jednej strony pełnią funkcję ściśle użytkową. Z drugiej zaś ozdobną. Co za tym idzie, ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Blaty kuchenne powinny być estetyczne, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu, niezawodne i trwałe.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele blatów kuchennych. Wybór jest tak ogromny, że każdy z nas bez problemu znajdzie produkt, który będzie współgrał z wyposażeniem i stylem kuchni, a jednocześnie będzie dopasowany do zasobności portfela. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszym poście chcę zająć się urządzeniem kuchni tanim kosztem, skupię się wyłącznie na blatach z laminatu.

Blat kuchenny Krono Original Outline (źródło: www.nomi.pl)
Blat kuchenny Krono Original Outline (źródło: www.nomi.pl)

Nie wiem czemu spora część osób patrzy na blaty laminowane krzywym okiem. Jak dla mnie produkty te doskonale spełniają swoją rolę, a przy tym nie rujnują naszego domowego budżetu. Blaty wykonane z płyt laminowanych są tanie i odporne na zaplamienia, odbarwienia czy ścierania. Są również odporne na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu odpowiednio pielęgnowane mogą posłużyć przez ładnych parę, a nawet i paręnaście lat. A trzeba przyznać, że w pielęgnacji blaty z laminatu nie są bardzo wymagające. Łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy odrobina chęci i gotowe. Domowe środki czystości nie ścierają i nie odbarwiają laminatu, tak więc tradycyjne mleczko czyszczące w zupełności wystarczy. Warto również dodać, że tego typu blaty kuchenne nie płowieją pod wpływem promieni UV, tak więc doskonale spisują się także w bardzo nasłonecznionych kuchniach.

W przeciwieństwie do innych blatów (kamiennych lub drewnianych) te z laminatu genialnie się tną, przez co bez problemu dopasowują się do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Tnąc blat laminowany należy tylko pamiętać o jednym, a mianowicie o tym, aby później zabezpieczyć go metalową lub akrylową listwą. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody w głąb naszego blatu kuchennego.

Blat roboczy Krono Original Modena Metalic (źródło: www.nomi.pl)
Blat roboczy Krono Original Modena Metalic (źródło: www.nomi.pl)

Argumentem przemawiającym za zakupem blatu laminowanego jest również bardzo bogata gama wzorów i kolorów. W sklepach znajdziemy blaty, które tak dobrze imitują kamień naturalny, metal i drewno, że nie sposób odróżnić ich od oryginału. Dość ważną zaletą jest też niewielka waga, dzięki której blat nie wymaga przesadnie wytrzymałych podpór.