remont kuchni
źródło: https://pl.pinterest.com

Kuchnia to serce domu – bez względu na to, jak jest duża. To jedno z tych pomieszczeń, w których bardzo dużo się dzieje. Każdy drobiazg powinien być na swoim miejscu z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na ład i porządek. Po drugie, na funkcjonalność. Remont kuchni jest idealną okazją do tego, aby polepszyć jakość i funkcjonalność naszej kuchni. Remontując kuchnię możemy nie tylko ją unowocześnić, ale także zmienić to i owo tak, aby było jeszcze wygodniej. Pomysłowe rozwiązania kuchenne, których w dzisiejszych czasach nie brakuje, z pewnością umilą pracę, pozwolą lepiej wykorzystać dostępne miejsce, a także zadbać o porządek. Co teraz jest w modzie i co powinno znaleźć się w modnej, nowoczesnej i wygodnej kuchni? Oto kilka pomysłów. Zapraszam 🙂

  1. Składany blat kuchenny

Jeden z lepszych wynalazków ostatnich czasów. Szczególnie dobrze sprawdza się w małych kuchniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Świetnie zastępuję tradycyjny stół i zapewnia pełną swobodę. Nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, jednocześnie zawsze jest pod ręką, kiedy tylko go potrzebujemy. Taki blat z powodzeniem może być przymocowany do ściany. Inna ciekawa opcja to blat chowany w szufladzie. W każdej chwili da się go wysunąć i wykorzystać albo jako blat stołu, albo dodatkową przestrzeń do pracy. Idealnie? Zdecydowanie tak!

  1. Kamienny zlewozmywak

Ci, co chcą i planują zmienić stary zlewozmywak na nowy, polecam model kamienny. Mimo, że taki zlew jest droższy od pozostałych modeli, to jednocześnie jest od nich trwalszy, bardziej wytrzymały i… bardziej elegancki. Numerem jeden są zlewy granitowe. Słyną one ze znakomitej odporności na zarysowania czy ścieranie, a do tego nie szkodzą im kwaśne substancje. Kolejny plus – granitowe zlewozmywaki dostępne są w różnych kolorach. Można się też pokusić o to, by efektownie „zatopić” go w granitowym blacie. Elegancja i szyk gwarantowane!

  1. Ecomalta – na blaty i nie tylko

Podczas remontu kuchni nie musimy się pozbywać wysłużonych mebli i blatów. W dość prosty sposób możemy starym meblom przywrócić dawną świetność. Spytanie, w jaki sposób? Otóż sięgając po ecomaltę. Jest to rodzaj zaprawy składającej się z kwarcu, minerałów, a także prostych polimerów. Ecomalta jest elastyczna, dzięki czemu można ją wykorzystywać na wiele sposobów. Świetnie sprawdzi się jako pokrycie frontów szafek, blatów kuchennych czy ścian. Dobrze spisze się też do wyłożenia wnętrza zlewozmywaków i brodzików.