Tekstylia w kuchni stanowią przedmioty codziennego użytku. Pomimo tego, że zazwyczaj  nie grają pierwszorzędnej roli, zajmują ważną pozycję. Zdobią kuchnię i pomagają w codziennych czynnościach. Na pewno warto dobierać je zgodnie z aranżacją kuchni. W ten sposób stworzymy spójną całość. Wśród tekstyliów najważniejszą rolę pełnią fartuszki i rękawice. Te pierwsze chronią nas i nasze ubrania przed zabrudzeniem. Te drugie zabezpieczają nas przed bolesnym poparzeniem, zwłaszcza gdy musimy wyjąć potrawę z piekarnika. Przydatne są także ściereczki, no bo jak to tak w kuchni bez ścierki? 😉

Fartuch, fartuszek

Kuchenny fartuszek stał się nieodłącznym elementem nowoczesnej kuchni. Sklepy oferują całą gamę różnych wzorów fartuchów. Kropki, paski, motywy ludowe, kwiatowe sprawiają, że gotowanie staje się super przygodą. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się typowe fartuchy kucharskie, które przypominają stroje szefów kuchni z ulubionych programów kulinarnych i restauracji, dodatkowo chronią całe nasze ubranie przed zabrudzeniami. Nowoczesne fartuchy są czymś więcej niż przedmiotem czysto użytkowym. Dzięki nim, nawet podczas gotowania możemy wyglądać modnie i stylowo.

Kuchenne ściereczki

Ściereczki w kuchni mają za zadanie utrzymać należytą czystość. Przydają się także do wycierania naczyń. Tego typu akcesoria są wykonane z lnu lub bawełny. Wzory i motywy dopasujmy do charakteru wnętrza, by stworzyć spójną aranżację. Wybór jest tak ogromny, że możemy wybierać ściereczki zgodnie z porą roku i panującymi świętami. W sklepach nie brakuje bowiem ściereczek w gwiazdki lub choinki czy kurczaczki i pisanki. Do wyboru są też ściereczki w motyle i kwiaty – idealne na sezon wiosenny, a także w piękne miedziane liście – na czas typowo jesienny.

Rękawice

Rękawica to jeden z ważniejszych akcesoriów kuchennych. Pomaga przenosić i przestawiać gorące przedmioty, co jest znacznie wygodniejsze niż używanie w tym celu ręczników. Na rynku dostępne są 2 rodzaje rękawic. Rękawice silikonowe lub silikonowe łapki to hit ostatnich czasów. Silikon świetnie chroni ręce przed poparzeniami, wytrzymuje nawet 250 stopni. Poza tym dość fajnie wygląda i stanowi oryginalne uzupełnienie nowoczesnej aranżacji kuchni. Są jeszcze tradycyjne rękawice materiałowe. Najczęściej wykonane są one z bawełny lub tkaniny syntetycznej.