Top 3 gadżetów kuchennych, na które warto się skusić!

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Jak większość kobiet – jestem umiarkowaną gadżeciarą. Ok, lubię, jak coś jest ładne, ale dla mnie liczy się przede wszystkim to, czy dany przedmiot jest praktyczny i solidny. Mój zakupowy problem zaczyna się wtedy, kiedy natrafiam na coś, co jest przydatne i śliczne jednocześnie. Wtedy hamulce puszczają i… Kupuję, kupuję i jeszcze raz kupuję! Przedstawiam Wam więc moje Top 3 gadżetów do kuchni, którym nie można się oprzeć.  Czytaj dalej

Talerzyki dla niejadka

Talerzyki Food Face (źródło: www.radosnakuchnia.pl)

Talerzyki Food Face (źródło: www.radosnakuchnia.pl)

Talerzyki z namalowaną twarzą dziewczynki lub chłopca? Może i brzmi dość dziwnie, ale uwierzcie mi, że taki gadżet potrafi być bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli w waszym domu mieszka niejadek. Każdy rodzic wie, jak ciężko jest zmusić do jedzenia małego człowieka. Codzienny obiad potrafi być prawdziwą drogą przez mękę. Jeśli chcecie, aby wasze pociechy nie nudziły  się przy stole i nie marudziły nad każdym posiłkiem, sięgnijcie po sprytne talerzyki. To właśnie dzięki nim smutny obowiązek jedzenia zamieni się w kreatywne i ekscytujące wyzwanie.  Czytaj dalej

Masz wiadomość… czyli tablica (nie tylko szkolna) w kuchni

pinterest

pinterest

Nie wiem jak wy, ale ja mam odwieczny problem z zapamiętywaniem rzeczy ważnych i ważniejszych. Problem sprawia mi zapamiętanie listy zakupów, nie mówiąc już o zapamiętaniu czynności, którymi powinnam zająć się po pracy, czy zaraz po przebudzeniu. Jako że nie lubię wszędobylskich karteczek, które niepotrzebne zaśmiecają kuchnię, wybrałam nieco inne rozwiązanie – tablicę kredową. Jedną ścianę mojej kuchni pomalowałam specjalną farbą imitującą tablicę szkolną i od teraz pamiętam już o wszystkim. Co więcej na mojej wspaniałej nowej ścianie zapisuję menu na cały nadchodzący tydzień. Dzięki temu rodzinka wie, czym ich uraczę konkretnego dnia. Prawda, że brzmi genialnie? W rzeczywistości jest jeszcze lepiej.

Czytaj dalej

Kuchnia bezpieczna dla dzieci: listwa zabezpieczająca

Wszędobylskie maluchy odkrywające świat nie zawahają się przed realizacją nawet najgłupszych pomysłów. Wśród nich jest m.in. wkładanie paluszków w szczeliny drzwi, które może skończyć się bardzo poważnym przytrzaśnięciem albo nawet zmiażdżeniem palców. W trosce o bezpieczeństwo malucha, w domu przyjaznemu małym odkrywcom, dobrym pomysłem jest instalacja listew zabezpieczających przed przytrzaśnięciami.

dziecko w domu

 

Czytaj dalej

Plastikowe, silikonowe i drewniane akcesoria kuchenne, czyli dzieci w kuchni

Dzieci, szczególnie niemowlaki, mają o sobie nie lada mniemanie i próbują dorosnąć rodzicom do pięt w czym się tylko da. Gotować jak mama czy tata przecież każdy umie, pikuś to jest. Mama ma nóż, ja też chcę! Mama ma garnek, ja też! I wtedy już mama nie gotuje tylko bawi się garnkami, dziecko jest dumne, że robi dokładnie to, co mama.

plastikowa miseczka, kubek i śliniak dla dziecka

 

Czytaj dalej