kuchnia w stylu glamour
źródło: https://pl.pinterest.com

Kilka lat temu kuchnie w stylu glamour cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przyświecający im przepych i blask dość szybko zyskał sobie szerokie grono zwolenników. Później glamour nieco przycichł. Jego miejsce zajął minimalizm i styl nowoczesny. Dziś kuchnie glamour znów wracają do łask i znów stają się modne. Co trzeba zrobić, aby kuchnia zasługiwała na miano glamour? O jakie detale zadbać? Małe podpowiedzi poniżej 🙂

Niekoniecznie dosłownie

Styl glamour to bogactwo, przepych, dużo blasku i splendoru. Nie trzeba więc traktować go bardzo serio. Lepiej podejść do niego z delikatnym przymrużeniem oka. Zamiast wiernych kopii tego, co oferują magazyny wnętrzarskie, lepiej zabawić się stylem i sięgnąć po tzw. wariacje na temat. Zamiast glamour w wydaniu total look, można śmiało zastosować najbardziej charakterystyczne jego elementy. Co to dokładnie oznacza w praktyce? A to, że nie trzeba od razu wprowadzać do wnętrza finezyjnie zdobionych i złoconych mebli, malować ścian na złoto czy srebrzyć wszystkich urządzeń AGD. Z powodzeniem wystarczy sięgnąć po kilka charakterystycznych elementów, jak kryształowy żyrandol czy lustra. Więcej naprawdę nie trzeba robić.

Ściany

W stylu glamour kuchenne ściany powinny mieć odcień złota lub być przynajmniej zdobione elementami złotymi. W wydaniu bardziej oszczędnym, dobrze sprawdzą się odcienie bieli lub śmietanki. Można też postawić na bardziej odważne kolory, jak fuksja czy turkus i połączyć je z czernią. Można też zdecydować się na wytapetowanie jednej ze ścian. Ciekawym i bardzo modnym w ostatnim czasie rozwiązaniem są też maleńkie kafelki w kolorze srebra, którymi można ozdobić jedną ze ścian.

kuchnia w stylu glamour
źródło: https://pl.pinterest.com

Oświetlenie

Jeśli chodzi o oświetlenie w stylu glamour najlepszym wyborem będą bogato zdobione żyrandole z elementami kryształu. Duże i zwracające na siebie uwagę oświetlenie genialnie dopełni całość i podniesie prestiż aranżacji. Tak naprawdę przy minimum wysiłku zamieni kuchnię w prawdziwe pałacowe wnętrze. Ciekawy efekt zapewnią także lampy powyginane w barokowe wywijasy lub takie, w których oprawy przypominają swoim kształtem tradycyjne świecie. Doskonale sprawdzą się one w dużych i przestronnych kuchniach. Ciekawym rozwiązaniem będą również kryształowe kule tworzące efektowną grę świateł.

Meble

Chcąc zachować we wnętrzu odpowiednie proporcje, warto połączyć meble klasyczne z nowoczesnymi. I tak np. rzeźbiony stół z ultra nowoczesnymi krzesłami stworzy ciekawą historię. Podobnie nowoczesna wyspa sprawdzi się w duecie z klasycznymi regałami i szafkami. Do kuchni w stylu glamour genialnie pasować będą również meble stylizowane na czasy XVIII wieku. Stół lub krzesła przypominające przedmioty z muzeum z wyrafinowanymi barokowymi wykończeniami i finezyjnymi zawijasami nadadzą kuchni bardzo indywidualnego charakteru. Genialnym rozwiązaniem będą też meble z frontami szklanymi. Dobrze sprawdzą się również blaty wykonane z marmuru.