przydatny gadżet - podkładki na stół
źródło: www.garneczki.pl

W jednym z ostatnich postów pisałam wam, jak bardzo są nam potrzebne w kuchni tekstylia. Mimo, że zazwyczaj są to drobne gadżety, to jednak odgrywają bardzo ważną rolę. Poza fartuchem czy ściereczkami, w kuchni dobrze jest posiadać podkładki na stół. Większość z nas posiada bowiem na swoich kuchennych lub jadalnianych stołach fantastyczne obrusy, które z łatwością można zabrudzić. Wiele codziennych posiłków kończyć się małą katastrofą w postaci plamy po zupie lub pierogu. Jak temu zapobiec? Stawiając na podkładki właśnie.

Ładny i przydatny gadżet

Podkładki na stół pełnią ważną rolę, gdyż chronią stół przed zniszczeniem oraz plamami. Równie dobrze możemy je rozłożyć na obrusie, będą dodatkową dekoracją, a ochronią też obrus. Dobrze będą wyglądały kontrastowe, ale i dopasowane kolorystycznie do reszty pomieszczenia. Można też wybierać podkładki, które będą kontrastować z obrusem. Jeśli mamy biały obrus, wybierzmy do niego czarne podkładki. Taki duet będzie prezentował się bardzo elegancko. Do obrusów wzorzystych warto dobierać podkładki jednokolorowe i na odwrót. Gdy obrus jest jednolity można do niego dobrać fajną wzorzystą podkładkę.

Wybierając podkładki warto skusić się na te wykonane z lepszych materiałów. Nie tylko dłużej nam posłużą, ale także będą skuteczniej chronić stół i obrus. Pamiętajmy, że ważne są też ich wymiary. Podkładki na stole nie powinny się stykać, ani na siebie zachodzić. W zależności więc od wielkości stołu, wybierajmy podkładki większe lub mniejsze.