farba do  kuchni
źródło: www.szerg.pl

Każdy z nas od czasu do czasu miewa chwile, kiedy to jego kuchnia wydaje się nudna, nijaka i pozbawiona wyrazu. Wówczas marzy o zmianie czegoś… Zazwyczaj pada na zmianę koloru ścian, bo tak jest najprościej i najtaniej. Kolor kuchni można zmienić w prosty i szybki sposób. Ale uwaga! Nie można tego robić przy pomocy przypadkowych farb. Jak wiadomo, kuchnia jest wnętrzem dość wymagającym. Poprzez gotowanie, panuje w niej specyficzny klimat i duża wilgotność. Poza tym, kuchenne ściany są bardziej narażone na zabrudzenia i zaplamienia. Ważne więc aby malując kuchenne ściany sięgnąć po specjalistyczną farbę. Jaką? O tym poniżej.

Idealna farba do kuchni

Do malowania kuchennych ścian dobrze jest zastosować farbę do zadań specjalnych. Tego typu farbą jest na przykład farba lateksowa o wysokiej odporności na zmywanie, szorowanie i działanie wilgoci. Tworzy ona szczelną powłokę zabezpieczającą podłoże przed penetracją wody, która jest łatwa w utrzymaniu czystości przy zastosowaniu detergentów bezrozpuszczalnikowych. Mówiąc po ludzku, taka farba pozwoli przemyć ścianę szmatką z dodatkiem środka czyszczącego bez ryzyka jej uszkodzenia. Musicie przyznać, że takie rozwiązanie jest szalenie wygodne, zwłaszcza jeśli w domu mamy małe dzieci. Poza tym każdemu z nas może zdarzyć się zachlapanie ściany sosem, czy kolorowym napojem.

Farba do zadań specjalnych

Farba lateksowa będzie nie tylko dłużej utrzymywała się na kuchennej ścianie, ale także będzie chronić ścianę przed zabrudzeniem i… starzeniem się. Warto w tym miejscu podkreślić, że w przeciwieństwie do tradycyjnych farb, które mają nawyk żółknięcia, farba lateksowa nie odbarwia się, nie blednie, nie zmienia odcienia, dzięki czemu przez naprawdę długie lata pozwala cieszyć się pięknym kolorem. Gdzie szukać farb lateksowych? Obecnie większość znanych i cenionych marek ma ją w swojej ofercie. Farby lateksowe oferuje m.in. Dulux i Śnieżka.