mała kuchnia urządzona w białej aranżacji ze smakiem

Mała kuchnia może być problemem, ale nie musi. Na pewno nie można z góry spisywać jej na porażkę. W dzisiejszych czasach mamy tyle możliwości, że bez problemu nawet najmniejsze wnętrze możemy urządzić modnie i wygodnie. Czasami wystarczy zastosować kilka sprytnych trików i gotowe.

Meble kuchenne do małej kuchni

W urządzaniu małej kuchni chodzi głównie o to, aby powiększyć ją optycznie. Możemy to zrobić na przykład poprzez dobór odpowiednich mebli i dodatków. Urządzając małą kuchnię, należy dużą wagę przywiązać do kolorów. Jak wiadomo, jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, dlatego do maleńkiej kuchni warto wybierać wyłącznie jasne meble. Świetnie sprawdzą się nie tylko meble białe, ale i pastelowe. Dobrym pomysłem jest też wybranie mebli na wysoki połysk. Wszelkie połyskujące powierzchnie świetnie odbijają światło i tym samym powiększają małą przestrzeń. Zamiast mebli na wysoki połysk, można skusić się na meble z elementami lustrzanymi lub szklanymi. One także optycznie powiększą przestrzeń.

Kolor mebli to jedno. Warto również skupić się na wyborze mebli tzw. inteligentnych, które będą dobrze wywiązywać się ze swojej roli, a jednocześnie nie zagracą przestrzeni. Przykładem może być składany stół, który montuje się do ściany. Kiedy będzie potrzebny (śniadania, obiady) można szybko go rozłożyć. Gdy nie ma potrzeby korzystania z niego, wówczas może pozostawać złożony i nie zabierać miejsca. Zamiast tradycyjnych krzeseł można wybrać hokery – zajmują mniej miejsca, a poza tym wyglądają bardzo efektownie. Takie hokery można ustawić przy parapecie (wówczas nie będzie potrzebny stół) lub przy kuchennej wyspie, która może zastąpić stół, a jednocześnie będzie służyć jako blat roboczy. Dobrym rozwiązaniem są też wszelkie wiszące półki i półeczki. Wisząc pod sufitem nie zabierają miejsca na podłodze i tym samym nie zagracają przestrzeni. W małej kuchni dobrze wyglądać będą także meble w zabudowie, które wniosą do wnętrza harmonię.

mała kuchnia w aneksie idealnie połączona wzorzystą tapetą

A może być tak kuchnia połączona z salonem?

W dzisiejszych czasach bardzo fajnym rozwiązaniem jest łączenie kuchni z salonem. W ten sposób pomieszczenie jest bardziej przestronne, a przy tym bardziej funkcjonalne. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby kuchnia i salon były urządzone w podobnym stylu, aby ze sobą współgrały. Nie podzieli to wtedy wnętrza na dwie odrębne części i da wrażenie harmonii. Taka kuchnia tworząca jedność z salonem będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości.

Warto postawić na klasyczne rozwiązania – połączenie drewnianych mebli z elementami czerni i bieli lub bieli i szarości. W ten sposób mieszkanie będzie nie tylko gustowne, ale też praktyczne i przytulne. Białe elementy, takie jak szafki czy półki sprawią, że mieszkanie optycznie będzie wyglądało na większe, a podwieszany żyrandol sprawi, że wnętrza staną się przytulne i klimatyczne.