Kuchnia urządzona tanim kosztem – blaty robocze

098a89b4c3ccfff0fc8d1021a76277c3

Dziś zajmiemy się kwestią blatów roboczych w kuchni. Wbrew pozorom są one jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Z jednej strony pełnią funkcję ściśle użytkową. Z drugiej zaś ozdobną. Co za tym idzie, ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Blaty kuchenne powinny być estetyczne, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu, niezawodne i trwałe.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele blatów kuchennych. Wybór jest tak ogromny, że każdy z nas bez problemu znajdzie produkt, który będzie współgrał z wyposażeniem i stylem kuchni, a jednocześnie będzie dopasowany do zasobności portfela. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszym poście chcę zająć się urządzeniem kuchni tanim kosztem, skupię się wyłącznie na blatach z laminatu.

Blat kuchenny Krono Original Outline (źródło: www.nomi.pl)

Blat kuchenny Krono Original Outline (źródło: www.nomi.pl)

Nie wiem czemu spora część osób patrzy na blaty laminowane krzywym okiem. Jak dla mnie produkty te doskonale spełniają swoją rolę, a przy tym nie rujnują naszego domowego budżetu. Blaty wykonane z płyt laminowanych są tanie i odporne na zaplamienia, odbarwienia czy ścierania. Są również odporne na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu odpowiednio pielęgnowane mogą posłużyć przez ładnych parę, a nawet i paręnaście lat. A trzeba przyznać, że w pielęgnacji blaty z laminatu nie są bardzo wymagające. Łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy odrobina chęci i gotowe. Domowe środki czystości nie ścierają i nie odbarwiają laminatu, tak więc tradycyjne mleczko czyszczące w zupełności wystarczy. Warto również dodać, że tego typu blaty kuchenne nie płowieją pod wpływem promieni UV, tak więc doskonale spisują się także w bardzo nasłonecznionych kuchniach.

W przeciwieństwie do innych blatów (kamiennych lub drewnianych) te z laminatu genialnie się tną, przez co bez problemu dopasowują się do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Tnąc blat laminowany należy tylko pamiętać o jednym, a mianowicie o tym, aby później zabezpieczyć go metalową lub akrylową listwą. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody w głąb naszego blatu kuchennego.

Blat roboczy Krono Original Modena Metalic (źródło: www.nomi.pl)

Blat roboczy Krono Original Modena Metalic (źródło: www.nomi.pl)

Argumentem przemawiającym za zakupem blatu laminowanego jest również bardzo bogata gama wzorów i kolorów. W sklepach znajdziemy blaty, które tak dobrze imitują kamień naturalny, metal i drewno, że nie sposób odróżnić ich od oryginału. Dość ważną zaletą jest też niewielka waga, dzięki której blat nie wymaga przesadnie wytrzymałych podpór.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.