W małym mieszkaniu, każdy centymetr jest na wagę złota. Niewielki metraż wymaga od nas dobrego rozplanowania każdego pomieszczenia. Dlatego planując kuchnię w kawalerce musimy ją odpowiednio zaaranżować. Poniżej przedstawię kilka pomysłów na urządzenie niewielkiej kuchni.

Ukryta kuchnia

Jednym z pomysłów na kuchnię w kawalerce, jest ukrycie kuchni niejako w samym mieszkaniu. Wtopienie kuchni w tło wymaga dopasowanie wystroju kuchni do reszty pokoju. Można w tym celu nawiązać do koloru kuchni stołem w kąciku jadalnym, albo umeblować kuchnię w barwach pasujących do salonu np. biała kuchnia do czarnych mebli.

kuchnia w kawalerce
kuchnia w kawalerce

 

Miniaturowa kuchnia

Mała powierzchni kuchni wymaga pomysłowości, dlatego każdy mebel musi być bardzo funkcjonalny. Warto zastosować obrotowe szafki i dodatkowe podwieszane półki, które zwiększają pojemność kuchni. Można także zainstalować ceramiczną płytę grzewczą lub obudować lodówkę szafkami. Dobrze przemyślany aneks kuchenny pozwoli nam na wygodne przyrządzanie posiłków i nie zabierze powierzchni mieszkalnej.

 

mała kuchnia

 

miniaturowa kuchnia

 

Kuchnia w przedpokoju

Ostatnim ciekawym pomysłem jest urządzenie kuchni w przedpokoju albo nawet w szafie. Takie rozwiązanie przydatne jest w bardzo małych kawalerkach, gdzie niemożliwe jest zrobienie tradycyjnego aneksu kuchennego.

 

kuchnia w przedpokoju
kuchnia w przedpokoju

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.