czym czyścić zlew ceramiczny

czym czyścić zlew ceramiczny

W erze zlewozmywaków stalowych i granitowych są jeszcze osoby, które decydują się na zlew ceramiczny. I bardzo dobrze! Ceramiczny zlewozmywak może być prawdziwą ozdobą kuchni. Jest nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale także bardzo odporny na zarysowania i uderzenia. Odznacza się też dużą odpornością na zmiany temperatur. Zlewy z ceramiki ze względu na gładką powierzchnię są dość odporne na zabrudzenia. Jednakże, aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto o niego dbać regularnie. W jaki sposób? 

Codzienna pielęgnacja

Aby zlewozmywak ceramiczny pozostawał w doskonałej kondycji i nie stracił na swym uroku, musimy pamiętać głównie o jednym – aby po każdym użyciu wytrzeć go do sucha. Zapobiegnie to lub zminimalizuje osadzanie się kamienia na jego powierzchni i sprawi, że na zlewnie nie będą widoczne nieestetyczne zacieki po kroplach wody. Ceramiczny zlewozmywak najlepiej jest codziennie przecierać też ściereczką namoczoną w roztworze ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Warto też pamiętać o usuwaniu z sitka wszelkich odpadków czy zanieczyszczeń.

Raz na jakiś czas

Raz na jakiś czas – powiedzmy raz na kilka tygodni zlew ceramiczny należy poddać gruntownemu czyszczeniu. Warto w tym celu sięgnąć po profesjonalne preparaty dedykowane zlewom ceramicznym. Tego typu środki skutecznie czyszczą powierzchnię zlewu i jednocześnie odpowiednio ją impregnują. Dzięki temu zlew jest mniej podatny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Przeczytaj koniecznie: Kupujemy zlewozmywaki. Na co dokładnie zwrócić uwagę?