Wynalazkiem, który coraz śmielej podbija nasz polski rynek są kolorowe foremki wykonane z sylikonu. Zapomnijcie więc o tradycyjnych, blaszanych foremkach do pieczenia. Ich miejsce zajmują teraz silikonowe cuda.

silikonowe formy

Source: theurbanbaker.com via Susan on Pinterest

Muszę przyznać, że w silikonach zakochałam się już od pierwszego spojrzenia. Od początku wiedziałam, że będą one doskonałym dopełnieniem aranżacji mojej kuchni. Różowe, zielone, pomarańczowe i niebieskie idealnie współgrają z nowoczesnym wyposażeniem wnętrza. Wnoszą do kuchni nutkę optymizmu i radości.

Silikonowe foremki nie tylko prezentują się ciekawie i stylowo, ale także zapewniają większy komfort pieczenia. Sprawiają, że pieczenie nabiera zupełnie nowego wymiaru, jest wygodniejsze i łatwiejsze. Wiele moich koleżanek przyznaje, że te giętkie i elastyczne foremki do pieczenia pozwalają puścić wodze wyobraźni i cieszyć się niepowtarzalnym smakiem domowych wypieków. Co więcej, dzielnie podołają wszelkim eksperymentom kulinarnym.

silikonowe formy

Source: wholeport.com via Amanda on Pinterest

silikonowe foremki

Source: flourconfections.com via Ana on Pinterest

silikonowe akcesoria

Source: joann.com via Kris on Pinterest

Dużym atutem silikonowych foremek jest różnorodność form, dzięki czemu możemy raczyć naszych bliskich ciastami i babeczkami w kształtach, o jakich nawet im się nie śniło. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że ta różnorodność kształtów, wzorów i kolorów szczególnie podoba się dzieciom. Nawet te bardzo małe chętnie pomagają swoim mamom w domowych wypiekach, gdy pod ręką mają silikonowe cuda.

Jeśli boicie się, że silikonowy materiał nie wytrzyma zbyt wysokich temperatur, od razu rozwieję wasze lęki. Silikon jest odporny na temperatury do 220 stopni Celsjusza. Idealnie sprawdza się w kuchenkach gazowych, jak i elektrycznych.

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o jeszcze jednej zalecie silikonowych wspaniałości. To właśnie dzięki nim nasze wypieki nie przywierają do dna i ścianek form, a także łatwo z nich „wychodzą”.

Ja wiem jedno, silikonowy komplet na muffiny i silikonowa forma na babkę piaskową to dopiero początek mojej wspaniałej kolekcji 🙂 A wy, dacie się skusić?