Kuchnia to takie miejsce w domu, które wymaga zastosowania odpowiednio dobranych gadżetów. Jeśli chcemy ułatwić sobie życie w kuchni, a co za tym idzie codzienne funkcjonowanie, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria kuchenne. Które są najbardziej potrzebne i w które naprawdę warto zainwestować odrobinę więcej? O tym w dzisiejszym poście.

Po pierwsze – garnki

Dobry zestaw garnków to podstawa każdej kuchni. Bez garnka ani rusz. W dzisiejszych czasach wybór garnków jest naprawdę imponujący. Na sklepowych półkach znajdziemy garnki aluminiowe, żeliwne, mieszane, a nawet szklane. Do wyboru mamy garnki z powłokami ceramicznymi, teflonowymi, tytanowymi. Jeżeli spędzasz dużo czasu w kuchni, mogą cię zainteresować garnki specjalistyczne, na przykład do gotowania na parze lub szybkowar. Fajnym gadżetem, zwłaszcza dla fanów kuchni włoskiej są garnki do gotowania makaronu. W kuchni warto mieć przynajmniej kilka garnków o różnej wielkości i kształcie. Wszystko zależy od tego, co i w jaki sposób gotujesz.

Po drugie – patelnie

Patelnia to kolejny ważny element wyposażenia kuchni. Podobnie jak garnki, współczesne patelnie dostępne są w rozmaitym wydaniu. Mamy patelnie tytanowe, ceramiczne i teflonowe. Mamy patelnie wykonane z miedzi, żeliwa lub stali. Największą popularnością cieszą się powłoki teflonowe i ceramiczne. Jeżeli prowadzisz tradycyjną kuchnię i patelnia ma ci służyć głównie do smażenia różnych rzeczy, wystarczy ci zwykły klasyczny model. Jeżeli chcesz na niej dusić potrawy, zwróć uwagę, żeby miała wyższe brzegi.

Po trzecie – noże

Dobry nóż to produkt na wagę złota. Każdy z nas powinien posiadać w swojej kuchni zestaw dobrych noży o różnym przeznaczeniu, a więc do krojenia pieczywa, krojenia mięsa, obierania warzyw, siekania ziół, itp. Niezbędnym rozwiązaniem jest też nóż uniwersalny, tak zwany do wszystkiego. Najlepszym wyborem są na pewno noże ze stali wysokowęglowej. Możesz także sięgnąć po noże z tytanu lub stali nierdzewnej.